Schetyna uzależnia termin wyborów od sondaży?

fot. twitter.com/Platforma_org

PIS, pomimo nieporozumień z koalicjantami niezmiennie prowadzi we wszystkich rankingach. To niepokoi Grzegorza Schetynę, ale ma nadzieję na pokonanie Jarosława Kaczyńskiego i powrót do Sejmu jako partia rządząca.

Były szef PO uważa, że prezes Kaczyński “pożera swoich koalicjantów” a jego polityczni partnerzy muszą realizować i akceptować nie tylko wszystkie pomysły ale je akceptować i być w nieustającej podległości.

Jeżeli Schetyna ma rację to Solidarna Polska i Porozumienie w kolejnych wyborach wystąpi jako koalicja. To dlatego są tak agresywni i będą wabić prawicowy elektorat, uważa Schetyna. Gowin i Ziobro będą szukać dla siebie miejsca na polityczne przeżycie. Wtedy partia, której dzisiaj przewodniczy Borys Budka miałaby znowu szansę zostać grupą trzymającą władzę.

A gdyby nasz rząd – mówi Schetyna, miał większość parlamentarną ! w Sejmie i Senacie mógłby dużo lepiej prowadzić polskie sprawy niż ten obecny.
– Problem jest tylko z utworzeniem konstrukcji, która by skutecznie przeprowadziła kampanię wyborczą, potem powołała parlamentarną większość ale dzisiaj najważniejsze jest budowanie koalicji, która wygra z PIS-em.

Źródło: Radio Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ