Powiat polkowicki otrzyma od rządu ponad 3,7 mln zł na remont i budowę nowych dróg

domena publiczna

Rząd Mateusza Morawieckiego przyznał kolejne pieniądze na remont i budowę nowych dróg w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD). Powiat polkowicki otrzyma 3 765 061,50 zł, które przeznaczy na przebudowę drogi powiatowej w Moskorzynie, Starej Rzece i Sieroszowicach. Dzięki środkom przekazanym przez rząd w naszym regionie udało się do tej pory zrealizować m.in.  remont drogi gminnej nr 116946D w Mościsku, remont drogi powiatowej nr 3239D w Kamieńcu, czy przebudowę ulicy Ignacego Daszyńskiego w Ząbkowicach Śląskich.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg, to wsparcie realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym. Wszystko po to, żeby po drogach jeździło się wygodniej i bezpieczniej.

RFRD –  program, który zmienia oblicze polskich dróg

Program jest ogromnym impulsem rozwojowym dla regionów we wszystkich zakątkach Polski. Do naszego województwa trafiło już 188 844 778,12 zł.

Dzięki rządowym środkom już teraz udało się zrealizować potrzebne nam wszystkim inwestycje drogowe. Wśród nich są m.in.:

  • przebudowa drogi powiatowej nr 1331D Ujeździec Wielki-Domanowice,
  • przebudowa drogi gminnej nr 101973D przy ul. Lipowej w Dobroszycach,
  • budowa drogi gminnej wraz z kanalizacją deszczową oraz oświetleniem drogowym w miejscowości Radwanice.

Niebawem w realizacji będą również m.in.:

  • rozbudowa ulicy Dunikowskiego w Wałbrzychu,
  • budowa drogi gminnej na osiedlu Nowy Otok w Oławie przy ul. Gajowej,
  • przebudowa drogi powiatowej nr 3235D Bystrzyca Kłodzka – Długopole-Zdrój.

Inwestycje bliskie ludziom

– Rząd dba zarówno o duże inwestycje, kluczowe w skali całego kraju, jak i te lokalne, bliskie każdemu z nas. Cieszymy się, że rząd wspiera nas za pomocą różnych programów, które przyczyniają się do rozwoju gminy Udanin. Oprócz wsparcia z RFRD otrzymaliśmy także wsparcie finansowe z wielu programów rządowych, np. Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, Maluch +, Senior + czy dofinansowanie na zakup wozów strażackich – powiedział wójt gminy Udanin Wojciech Płaziuk.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ