Remis w głosowaniu. Maciej Zieliński z mandatem radnego

foto: yt

Mamy dobrą wiadomość. Dzięki radnemu Maciejowi Zielińskiemu wiemy, że prezydent Wrocławia zacznie troszczyć się o mieszkańców ze szczególną starannością.

Były koszykarz grał w drużynie prezydenckiej, ale zmienił lidera i od nowego roku wstąpił do Współczesnego Wrocławia. Prawdopodobnie to spowodowało próbę jego odwołania na dzisiejszej sesji.

Radny Zieliński na krótko został prezesem Śląska Wrocław. Funkcję pełnił od 15 do 22 marca. Zrezygnował natychmiast, gdy pojawiły się wątpliwości prawne. W tym czasie nie podejmował żadnych decyzji finansowych, ani zarządczych. Tymczasem pojawił się wniosek o wygaśnięcie mandatu radnego. W uzasadnieniu czytamy, że radny udzielał wsparcia finansowego Klubowi, którego później został prezesem, zatem wszedł w konflikt prawny. Główny zarzut przedstawiony w propozycji uchwały o wygaśnięciu mandatu to “wykorzystanie mienia komunalnego gminy”, a to “skutkuje wygaśnięciem mandatu”.

Przewodniczący RM Jacek Charlampowicz przekonywał, a za nim radny Michał Młyńczak z Forum Jacka Sutryka, że Maciej Zieliński jako prezes korzystał z obiektów należących do Gminy i to jest konflikt interesów. A Rada Miasta na czele z prezydentem musi dbać o mienie podatników.

Głosowanie zakończyło się pomyślnie dla radnego Zielińskiego. On sam nie wziął w nim udziału. Było 18:18, a to znaczy, że wniosek nie został przyjęty. Za jego odwołaniem był klub Jacka Sutryka. Przeciwni radni opozycji: Współczesny Wrocław, Nowoczesna i PIS.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ