Spotkanie wicepremiera Kaczyńskiego i premiera Słowenii. „Mamy wielkiego przyjaciela”


Wicepremier Jarosław Kaczyński spotkał się w czwartek w Warszawie z premierem Słowenii Janezem Janszą. Wcześniej dziś z Jansą spotkał się premier Mateusz Morawiecki.

Słowenia od lipca br. obejmie półroczną prezydencję w Radzie Unii Europejskiej. Podczas tego spotkania – jak mówił szef polskiego rządu – omówiono, jak ma wyglądać słoweńska prezydencja, a także rozmawiano o bieżących problemach.

Premier Słowenii z kolei podkreślił, że jego czwartkowa wizyta w Warszawie jest potwierdzeniem naszych bardzo dobrych relacji Polski i Słowenii.

– W imieniu słoweńskiego rządu mogę powiedzieć, że w postaci Polski mamy wielkiego przyjaciela – powiedział szef słoweńskiego rządu.

Wymienił trzy główne priorytety Słowenii, która przygotowuje się do objęcia w połowie roku prezydencji w Radzie Unii Europejskiej – przygotowanie Europy na ewentualne zagrożenia: możliwe nowe pandemie, sprawę bezpieczeństwa cybernetycznego oraz rozmowę i przyszłości Europy.

Jansza ocenił, że współpraca gospodarcza z Polską rozwija się i jest na dobrym poziomie – 2 mld euro. Zaznaczył, że pomimo pandemii ten poziom wymiany handlowej nie zmniejsza się. Pogratulował szefowi polskiego rządu „wspaniałej organizacji walki z epidemią”.

Źródło: Twitter/@PremierRP

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ