W Radzie Miasta narasta konflikt. Jest kolejny wniosek o odwołanie

radni.jpg

Prezydent Jacek Sutryk z byłymi koalicjantami nie ma łatwo. Wczoraj wszyscy radni, oprócz prezydenckiego Klubu nie dopuścili do wygaśnięcia mandatu Macieja Zielińskiego. Dzisiaj krążące po mieście plotki o odwołaniu przewodniczącego Rady Miasta Jacka Charłampowicza stały się faktem.

Wnioskodawcy – Tadeusz Grabarek, przewodniczący Współczesnego Wrocławia, oraz radni Nowoczesnej Piotr Uhle i Jolanta Niezgodzka uważają, że przewodniczący RM jest “marionetką, która realizuje polecenia Schetyny i Sutryka”.

Radna Niezgodzka zarzuca brak kompetencji do prowadzenia obrad w sytuacjach kryzysowych, a taka wczoraj miała miejsce, gdy rozmawiano o wygaśnięciu mandatu, Nagrodzie Wrocławia dla Ogólnopolskiego Strajku Kobiet czy wniosku o nadanie skwerowi imienia cenionej komunistce Róży Luksemburg.

Przewodniczący powinien być osobą, która potrafi studzić emocje, zostawić politykę poza salą sesyjną. Pan przewodniczący Charłampowicz pokazał nam wczoraj, że nie jest w stanie zostawić polityki poza salą sesyjną. Pokazał, że angażuje radę miejską w konflikty polityczne, dlatego uważamy, że dalsze przewodniczenie radzie miejskiej przez taką osobę, prowadzi do degradacji debaty samorządowej.

Wniosek o odwołanie przewodniczącego Rady Miasta będzie rozpatrywany na sesji nadzwyczajnej w ciągu tygodnia. Z uwagi na tryb głosowania tajnego, odbędzie się w sali sesyjnej.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ