Płaski brzuch w miesiąc? No pewnie!

foto: materiały prasowe PR EXPERT

Płaski brzuch i nawet trzy kilogramy mniej do Sylwestra. Taki może być efekt regularnych ćwiczeń, które zaczniemy dzisiaj – przekonują trenerzy personalni.

Zostało niewiele czasu, żeby pod koniec roku mieć płaski brzuch. Zmieniając nawyki żywieniowe na lepsze, pijąc więcej wody, rezygnując z przetworzonego jedzenia, da się zredukować masę ciała o kilka kilogramów, ale trzeba podejść do tego restrykcyjnie – podpowiadają trenerzy personalni.

Na siłowni ćwiczymy intensywnie, robimy krótkie przerwy i na końcu zwiększamy obciążenie ćwiczeniami typu cardio. To bieżnia, wiosła, steper, ćwiczenia wielostawowe. W ten sposób podkręcamy cały czas metabolizm – dodają.

Jak jeszcze możemy zwiększyć metabolizm? Trenerzy polecają też serię ćwiczeń, które poprawiają kondycję mięśni czworogłowych i dwugłowych:

Pamiętajmy, że robienie brzuszków nie powoduje automatycznej utraty tłuszczu na brzuchu. To kompleksowa utrata tkanki tłuszczowej na całym ciele. Jeżeli robimy przysiady, brzuszki, pompki, wykroki, wyskoki do góry i do tego regularne przyjmowanie wody, nawet 2-2,5 litra dziennie, to możemy zredukować nawet o dwa kilogramy. Już samo to da wizualny efekt – podpowiadają trenerzy.

Nawet jeśli ktoś nie ma czasu na siłownię, może samemu ćwiczyć w domu, to też da efekt. Najgorsze to nie ruszać się i co najwyżej siedzieć na kanapie. Kilka przysiadów, kilka pompek, kilka wykroków, dwa razy w ciągu dnia, po kilkanaście minut to rozwiązanie zdecydowanie lepsze niż siedzenie w miejscu – przekonują trenerzy.

Źródło: RMF FM/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ