13.5 C
Wrocław
Komorowski ujawnia: Zaprosiłem Budkę, odpowiedział, że nie może

Komorowski ujawnia: Zaprosiłem Budkę, odpowiedział, że nie może

Komorowski nowy.png
fot: youtube

Nie cichną echa nowego ruchu, jaki może pojawić się na polskiej scenie politycznej za sprawą byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego. Mówił on dziś, że “Platforma skręciła na lewo”, a potrzebne jest ugrupowanie odwołujące się do tradycyjnego systemu wartości. Zdradził też, że do składania kwiatów zaprosił Borysa Budkę. – Odpowiedział, że nie może, ale chciałby – powiedział Komorowski.

Bronisław Komorowski oraz parlamentarzyści KO i UED-PSL złożyli w przypadającym w niedzielę Dniu Flagi wieniec przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Według “Super Expressu” miał to być symboliczny początek nowej inicjatywy byłego prezydenta. Na zdjęciach zamieszczonych na Twitterze PSL wieniec przed Grobem Nieznanego Żołnierza składają z Komorowskim prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (PSL) i Kazimierz Michał Ujazdowski (KO). W uroczystości wzięli także udział Czesław Mroczek i Ireneusz Raś z KO oraz Michał Kamiński i Jacek Protasiewicz z PSL.

Komorowski o nową inicjatywę polityczną był dziś pytany w TVN 24.

– Jakieś pomysły ze strony działaczy PSL są. Ja wspieram jeden zasadniczy. Tzn. uczynienia wokół PSL, powołanie ruchu, który skupiłby ludzi o poglądach konserwatywnych, ale ludzi z kręgu dzisiejszej opozycji

– odpowiedział.

Były prezydent zwrócił uwagę, że “nie ma mowy o żadnym rozbijaniu, przeciąganiu kogokolwiek w polityce” i że jest otwarty na współpracę z różnymi środowiskami. Dodał jednak, że chce odwoływać się do tradycyjnego systemu wartości.

– Byłem członkiem Platformy przed 11 laty. Wtedy była to formacja zdecydowanie konserwatywno-liberalna. Taką mieliśmy deklarację ideową. Dzisiaj Platforma skręciła na lewo. Ja swoje sympatie tam w dalszym ciągu lokuję, ale chciałbym bardzo, żeby środowisko Kosiniaka-Kamysza utrzymało rolę takiej konserwatywnej kotwicy opozycji demokratycznej

– stwierdził.

Były prezydent oznajmił również, że… zaprosił do składania kwiatów lidera Platformy Obywatelskiej. Jaka była odpowiedź?

Borys Budka odpowiedział, że nie może, ale chciałby

Źródło: TVN 24, niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ