Rafał Dutkiewicz: Nowa Nadzieja odsunie PIS od władzy

Rafał Dutkiewicz nowy 345.jpg

Wielu czytelników z pewnością zgodzi się z oceną szefa Nowej Nadziei, że polska polityka, po roku ’90 została wyzbyta ze strategicznego myślenia, a “jak nie ma strategicznego myślenia to jest tak, jak byśmy nie mieli głowy”. Zarzuty kierowane są do partii rządzącej i całej opozycji, która “nie przedstawia istotnych projektów programowych”.

Zdaniem Dutkiewicza, polska polityka zagraniczna, powinna być skupiona na problematyce związanej z integracją europejską i wzmacnianiem – poprzez Unię – Osi Transatlantyckiej. Świat bowiem rozwija się a “polska polityka przylgnęła do doraźności, nie próbuje  rozwiązywać problemów współczesnego świata, ani nawet o nich rozmawiać”.

Jako Nowa Nadzieja przywracamy i będziemy przywracać do polityki myślenie, zapowiada Rafał Dutkiewicz.

Będziemy rozmawiali  o rzeczach, które są  bardzo ważne i charakterystyczne dla rozwoju cywilizacyjnego świata współcześnie. Czyli dlaczego tak ważne są innowacje, jak rzeczywiście zająć się kwestią zmian klimatycznych, dlaczego gender balance jest istotną kategorią myślenia społecznego, jak usprawnić opiekę zdrowotną w Polsce – co dzisiaj jest najważniejszym tematem. Także jak ponownie zająć się kwestiami edukacyjnymi.

Jest duże prawdopodobieństwo, że członkowie Nowej Nadziei stworzą własną listę wyborczą w najbliższych wyborach samorządowych.

Chciałbym, żeby Nowa Nadzieja lokalnie, a może też szerzej, była częścią myślenia i robienia polityki związanej z tym, żeby obecną partię kierującą od władzy w najbliższych wyborach odsuwać.

źródło: nowanadzieja.org.pl

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ