Jachira o przemocy w rodzinie. Analogia do Funduszu Odbudowy? ‘To jest myślenie ludzi z PO’


Posłanka Koalicji Obywatelskiej Klaudia Jachira postawiła na szokujący przekaz. Zamieściła wpis dotyczący przemocy w rodzinie, który najprawdopodobniej był analogią do dzisiejszego głosowania w sprawie Funduszu Odbudowy. – Wspierać dalej tę rodzinę czy wstrzymać pożyczki i dotacje? – pyta parlamentarzystka. A na Twitterze odpowiadają: “Super klasistowska analogia, budująca szkodliwe stereotypy”.

Klaudia Jachira z Koalicji Obywatelskiej, która słynie z kontrowersyjnych stwierdzeń i happeningów przeprowadzanych w Sejmie, postanowiła tym razem – zapewne odnosząc się do Funduszu Odbudowy, który dziś wśród polityków PO jest tematem numer jeden – użyć pewnego porównania:

W rodzinie jest przemoc, jednak to ojciec pobiera pieniądze z MOPS-u. Na nic prośby matki, że on przepija pieniądze z kolegami, że brakuje na uczące się dzieci, na remont domu i że ona nie ma co do garnka włożyć

W końcu padło pytanie: Wspierać dalej tę rodzinę czy wstrzymać pożyczki i dotacje? – napisała poseł Jachira na Twitterze.

Taki wpis parlamentarzystki Koalicji Obywatelskiej mocno zdziwił jej odbiorców. Porównywanie funduszy unijnych z przemocą w rodzinie uznali oni za – delikatnie mówiąc – nietrafione. Internauci nie przebierali w słowach, komentując postawę posłanki opozycji:

źródło: Niezależna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ