Lazurowe morze, opalenizna i Konstytucja w ręku. Kinga Rusin śle znad dalekiej wody przemyślenia o Polsce


Polscy celebryci polubili publikowanie w mediach społecznościowych zdjęć z ekskluzywnych wakacji, ozdabiając je wpisami na temat bieżącej polskiej polityki. Całą serię takich postów opublikowała ostatnio Kinga Rusin, która dziś uraczyła publiczność swoim widokiem na tle lazurowej wody z… Konstytucją w ręku i przemyśleniami o głosowaniu nad Funduszem Odbudowy.

Od kiedy Kinga Rusin odeszła z „Dzień Dobry TVN”, słuch po niej zaginął. Od czasu do czasu publikuje jeszcze komentarze odnośnie wydarzeń w Polsce. Między innymi wyrażała wsparcie dla walczących o „prawo do aborcji” feministek. Była również… poezja.

Dziś zaś była gwiazda TVN-u zabrała głos na platformie Instagram ws. głosowania nad Funduszem Odbudowy.

„Politycy opozycji, nie wierzcie PISowi! Pamiętajcie, kto co naprawdę robił w przeszłości i nie dajcie się zwieść sprytnym, zakłamanym, pisowskim aktorom, którzy trąbiąc o odbudowie chcą zapewnić sobie władzę i dostęp do koryta na następne długie lata”.

– apelowała.

„Wszyscy chcemy tych pieniędzy dla Polski. Ale głosujcie za Krajowym Programem Odbudowy (KPO) tylko wtedy gdy PIS zgodzi się na zabezpieczenia dla demokracji, praworządności, praw człowieka, praw kobiet, praw mniejszości! To jest możliwe! Odsuńcie głosowanie. Wyszarpcie to tak, jak Solidarność wyszarpała od komunistów Porozumienia Sierpniowe w 1980r.”

– przekonywała.

źródło: Niezależna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ