Tragiczny wypadek na autostradzie A-4


W niedzielę na 102 km autostrady A-4 (na wysokości Mikołajowic) doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Kierujący Infiniti najprawdopodobniej w wyniku nadmiernej prędkości stracił panowanie nad pojazdem, przebił bariery energochłonne, a następnie dachował zatrzymując się w rowie. Na miejscu śmierć poniósł pasażer oraz kierowca samochodu. Apelujemy o rozwagę na drodze.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło w niedzielę około godziny 11.10 na 102 km autostrady A-4 w kierunku Wrocławia (na wysokości Mikołajowic). Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Infiniti najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, przebił bariery energochłonne, a następnie dachował zatrzymując się w rowie. W wyniku tego zdarzenia na miejscu zginął kierowca oraz pasażer samochodu. Na miejscu obecny był prokurator oraz biegły sądowy z zakresu rekonstrukcji zdarzeń drogowych.

Śledztwo w tej sprawie będzie prowadziła Prokuratura Rejonowa w Legnicy. W ramach prowadzonego postępowania prokurator wspólnie z policjantami będzie wyjaśniać wszystkie okoliczności tego tragicznego wypadku.

Policjanci apelują do kierowców, aby szczególnie teraz kiedy warunki pogodowe na drodze są zmienne, być czujnym, rozważnym i przede wszystkim zdjąć nogę z gazu. Pamiętaj, aby podczas kierowania samochodem być trzeźwym, wypoczętym i skoncentrowanym na drodze.Źródło: KMP w Legnicy

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ