11.9 C
Wrocław
Zandberg do PO: My się na rozwalanie Unii Europejskiej nie piszemy!

Zandberg do PO: My się na rozwalanie Unii Europejskiej nie piszemy!

fot: youtube

We wtorek głosowanie nad Funduszem Odbudowy, a w poniedziałkowy wieczór na Twitterze doszło do wymiany zdań między Barbarą Nowacką (KO) a Adrianem Zandbergiem (Lewica). – Było fantazjowanie o wysadzeniu Funduszu Odbudowy w powietrze, żeby tylko pokazać język Kaczyńskiemu – pisał ten ostatni o postawie polityków Koalicji Obywatelskiej.

Adrian Zandberg z Lewicy oficjalnie potwierdził dziś, że jego ugrupowanie poprze ratyfikację Funduszu Odbudowy, jeżeli potwierdzone zostanie, że Komisja Europejska otrzymała projekt Krajowego Planu Odbudowy, w którym znajdują się postulaty wynegocjowane przez Lewicę.

– Samorząd czy organizacje społeczne i pozarządowe wystawione do wiatru. O przystąpienie do prokuratury europejskiej też nie zawalczyli.  Smutne to, zostawić ludzi w imię chwilowego odtrąbienia sukcesu – skomentowała Barbara Nowacka z Klubu Koalicji Obywatelskiej.

Wówczas Zandberg postanowił zripostować: – Klub, do którego należysz, tak “zawalczył”, że nawet nie złożył oficjalnych uwag do KPO. Zamiast tego Twoi koalicjanci tracili czas na fantazjowanie o rządzie z Gowinem i Bosakiem. Rzeczy same się nie robią. Uważasz, że można było wynegocjować więcej? Trzeba było to zrobić – napisał poseł Lewicy

Na uwagę, że Lewica wyłamała się ze wspólnego frontu opozycji, Zandberg zaznaczył, że “wspólnych negocjacji nie było”.

– Nie było żadnych wspólnych negocjacji, więc nie było z czego się wyłamać. Było za to fantazjowanie o wysadzeniu Funduszu Odbudowy w powietrze, żeby tylko pokazać język Kaczyńskiemu. My się na rozwalanie Unii Europejskiej nie piszemy

– podkreślił.

Źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ