Poseł PO przyłapany na kłamstwie. Tarczyński: jesteście partią oszustów

Poseł Koalicji Obywatelskiej Jarosław Urbaniak mówił dziś w programie “Woronicza 17” o jednym z głosowań w Parlamencie Europejskim. Jak udowodnił Dominik Tarczyński, polityk opozycji minął się z prawdą. – Jesteście partią oszustów i wszystko na papierze trzeba wam pokazywać – mówił europoseł PiS do Urbaniaka.

Sejm uchwalił ustawę wyrażającą zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE. Ratyfikacja tej decyzji przez wszystkie państwa członkowskie jest niezbędna do uruchomienia zarówno Wieloletnich Ram Finansowych na lata 2021-2027, jak i Funduszu Odbudowy. Polska z unijnego budżetu i Funduszu Odbudowy ma otrzymać łącznie 770 mld zł w ciągu kilku lat.

Zaskakująca była postawa posłów Koalicji Obywatelskiej, którzy parę miesięcy temu popierali unijne fundusze dla Polski, po czym… wstrzymali się od głosu, nie szczędząc przy tym krytyki Lewicy, która przedstawiła swoje postulaty, następnie zaakceptowane przez rząd.

Co takiego się zmieniło między grudniem a drugą połową marca, kiedy usłyszeliśmy pierwsze głosy, że PO nie będzie głosowała za ratyfikacją czegoś, za czym głosowała w Parlamencie Europejskim? – zapytał w programie “Woronicza 17” redaktor Michał Rachoń.

– Przeciwko czemu w Parlamencie Europejskim głosowali eurodeputowani PiS

– dodał Jarosław Urbaniak z Koalicji Obywatelskiej.

Na te słowa niemal od razu zareagował inny z gości programu – Dominik Tarczyński, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.

– Protestuję przeciwko kolejnemu kłamstwu. Proszę pana, ja jestem europosłem, a pan jest posłem. Ja tam byłem i głosowałem. 16 września, kiedy rozmawialiśmy o CO2, wstrzymaliśmy się od głosu. W grudniu i w lutym, kiedy było końcowe głosowanie, głosowaliśmy za. Ja tam byłem, a pan to tylko oglądał w telewizji i to pewnie w TVN, albo w “Wyborczej” pan o tym czytał, bo Trzaskowski o tym opowiadał. Jesteście obserwatorami, którzy kreują rzeczywistość i kłamiecie, bo ja tam byłem i głosowałem. Głosowaliśmy za. To, co zrobił Trzaskowski ze swoimi kłamstwami, to co robi pan dzisiaj, sprawia, że przegrywacie od 2015 roku, bo Polacy to inteligentny naród. Ja tam byłem i głosowałem za, a pan może opowiadać, że ziemia jest płaska

– powiedział.

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ