Fakty RMF FM: Bartosz Arłukowicz: Stoję twardo u boku Borysa Budki

“Platforma musi skupić się na budowaniu własnej tożsamości. Musi być silnym partnerem na opozycji. To, co wydarzyło się w ciągu ostatniego tygodnia czy dwóch – myślę tutaj o losach liderów lewicy – zmienia polską scenę, także polską opozycję” – stwierdził w Popołudniowej rozmowie w RMF FM europoseł i wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Bartosz Arłukowicz. “Stoję twardo u boku Borysa Budki. Uważam, że to jest moment, kiedy musimy się skonsolidować i określić rolę PO” – dodał.

W programie padło też pytanie o to, czy powinno dojść dzisiaj do zmiany przewodniczącego PO. „Jest to wykluczone” – odpowiedział Arłukowicz. „Dzisiaj musimy się konsolidować, z koleżankami i kolegami budować Platformę Obywatelską” – dodał wiceprzewodniczący partii.

Arłukowicz skomentował też słowa byłego prezydenta, Bronisława Komorowskiego, który stwierdził, że PO zbyt mocno skręciła w lewo, żeby móc zabiegać o głosy elektoratu centroprawicowego, dlatego potrzebny jest na polskiej scenie politycznej  projekt, który skutecznie będzie walczył o wyborców PiS-u. „Słucham bardzo zmartwiony tego typu propozycji. Uważam, że najgorsza rzecz, jaka się może w Polsce wydarzyć, to przyjęcie scenariusza węgierskiego. Tam przez wiele lat partie opozycyjne mnożyły swoje byty, dyskutowały między sobą, zamiast z Orbanem. Skończyło się to tym, że Orban dziś ma autorytarną władze na Węgrzech, a partie opozycyjne dopiero teraz zaczynają współpracować, mając nadzieję, że wspólnie pokonają system, który zbudował Orban” – powiedział wiceprzewodniczący PO.

źródło: Fakty RMF

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ