Zaatakował policjantów nożem. Trafił prosto za kratki

domena publiczna

Funkcjonariusze z Kątów Wrocławskich otrzymali informację o pobudzonym i agresywnym mieszkańcu jednej z podwrocławskich miejscowości, który awanturował się w jednym z mieszkań. Natychmiast pojechali na miejsce i podczas wchodzenia do budynku, zostali zaatakowani przez mężczyznę trzymającego w ręku nóż. Doświadczony policjant uniknął ciosu i już po chwili wraz z kolegą obezwładnili agresora. 33-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Policjanci otrzymali informację, że w jednym z domów znajdujących się na terenie podlegającym ich odpowiedzialności ma awanturować się mężczyzna, a przebywające w budynku osoby mają czuć się mocno zagrożone.

Na miejsce natychmiast skierowano dzielnicowych, mających pełną wiedzę na temat sytuacji i bieżących problemów mieszkańców, z której to wynikało, że pod wskazanym adresem prowadzona jest już procedura niebieskiej karty.

Policjanci, wchodząc do lokalu mieszkalnego, zobaczyli mężczyznę wychodzącego z kuchni z nożem w ręku. 33-latek zamachnął się w kierunku funkcjonariusza, chcąc go ugodzić w klatkę piersiową. Dzielnicowy uniknął ciosu, jednocześnie złapał mężczyznę za rękę i wytrącił mu niebezpieczne narzędzie. Po chwili agresor został obezwładniony, a na jego ręce założono kajdanki.

Agresor miał prawie pół promila alkoholu we krwi, jednak dla takiego zachowania nie ma żadnego wytłumaczenia. Na szczęście nikomu podczas tej interwencji się nic nie stało, a mężczyzna został odseparowany od współmieszkańców i trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

W związku z czynną napaścią na funkcjonariusza Policji, mężczyźnie zgodnie z aktualnymi przepisami grozić może kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. 33-latek już decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 2 miesięcy.

źródło: policja

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ