26.8 C
Wrocław
Nowy sondaż! Tak dramatycznych wyników PO nie miała już dawno!

Nowy sondaż! Tak dramatycznych wyników PO nie miała już dawno!

PiS – 33,5 proc. badanych, Polska 2050 Szymona Hołowni – 22 proc., PO – 12 proc. – tak prezentują się wyniki najnowszego sondażu United Surveys dla “Dziennika Gazety Prawnej” i RMF FM.

Ostatni miesiąc był fatalny dla partii Borysa Budki. Przed miesiącem – w sondażu tej samej pracowni – Platforma mogła liczyć bowiem na 18 proc. poparcia.

Wszystko wskazuje na to, że najbardziej Platformie zaszkodziło chwiejne i niezrozumiałe dla większości elektoratu stanowisko ws. Funduszu Odbudowy.

 Z pewnością nie pomogły również coraz widoczniejsze tarcia, podziały i wewnętrzne dyskusje: w ostatnim czasie Budka musiał walczyć ze stronnikami Grzegorza Schetyny, Rafała Trzaskowskiego, Radosława Sikorskiego – a do tego uaktywnił się Bronisław Komorowski.

Jeśli tendencje sondażowe się utrzymają, PO może nie tylko stracić drugie miejsce w sondażach, ale i spaść na czwartą lub piątą pozycję.

Według sondażu United Surveys Platformie depczą bowiem po piętach dwa inne ugrupowania: Lewica może liczyć na 9,6 proc., a Konfederacja na 8,6 proc. głosów. Stawkę zamyka PSL z poparciem 4,3 proc.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna, niezalezna.pl, RMF FM, Polsat News

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ