26.8 C
Wrocław
Senator Tyszkiewicz przyłapany na niepłaceniu abonamentu. Sprawa jest u komornika

Senator Tyszkiewicz przyłapany na niepłaceniu abonamentu. Sprawa jest u komornika

Za słabym człowiekiem jestem. To nie na moje nerwy – żali się na łamach „Wyborczej” senator Wadim Tyszkiewicz. Cóż tak strasznego spotkało polityka? Okazuje się, że po dojściu do władzy PiS senator przestał płacić abonament za publiczne media i dziś komornik zajął mu konto bankowe. Polityk nie zamierza uiszczać wpłat, a jednocześnie rozpacza: „Puszczą mnie z torbami”

Wadim Tyszkiewicz twierdzi, że w odwecie za krytykę obecnych władz nie jest zapraszany jako gość do państwowych stacji, np. do lokalnego Radia Zachód, które nadaje w Lubuskiem.

– Za słabym człowiekiem jestem. To nie na moje nerwy. Mam dość tej sieczki, nachalnej propagandy. Ostatnie badania pokazują, że 37 proc. Polaków codziennie ogląda TVP Info, a to oznacza, że oni stają się zwolennikami PiS, bo inaczej się nie da. Człowiek się przeprogramowuje

– głosi Tyszkiewicz swoje poglądy o Polakach w „Wyborczej”.

Jak stwierdził, w Senacie, gdy dopytywał o finansowanie publicznych mediów, przyznał, że nie płaci abonamentu. Dziś, kolejny raz, komornik zajął mu konto bankowe.

Jakaż to suma, zapłacenie której miałoby – według słów Tyszkiewicza – „puścić go z torbami”? Dług senatora wynosi ponad 1,3 tys. zł.

– Restrykcyjne państwo ściągnie haracz na instytucję Kurskiego (TVP to nie państwo, to spółka prawa handlowego), co to sprzedaje ciemnotę ludowi. Ja dobrowolnie nie wpłacę ani złotówki na to…. coś. Nawet na sekundę nie włączę szczujni i kłamliwej tuby propagandowej jedynie słusznej partii. Szkoda, że nie można wykasować w ogóle tego czegoś z platformy cyfrowej – oburza się Tyszkiewicz.

Źródło: niezalezna.pl, wyborcza.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ