Trzaskowski pojechał do Opola i ogłosił: Jestem skupiony na zarządzaniu Warszawą

Podczas konferencji prasowej w Opolu prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapewniał, że nie zamierza zakładać nowej partii politycznej. Dodał również, że jest skupiony na zarządzaniu stolicą. Odpowiedział mu wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski jest ostatnio bardzo aktywny, szczególnie w zakresie podróży po Polsce. Spotkać można go w różnych częściach kraju, gdzie opowiada o swoich przedsięwzięciach, ostatnio w formie campusu. Złośliwi powiedzą, że Trzaskowskiego spotkać można wszędzie, tylko nie w Warszawie, choć prezydent temu stanowczo zaprzecza. Dziś w Opolu (ponad 300 km od stolicy) powiedział:

Ja przede wszystkim jestem skupiony na zarządzaniu Warszawą

Przypomniał przy tym, że jest też wiceprzewodniczącym Platformy Obywatelskiej i stwierdził, że nie ma planów zakładania własnej partii, a ruch Wspólna Polska czy Campus Polska Przyszłości to działania dodatkowe, które “mają wzmacniać opozycję”.

Nie tworzę partii politycznej. W tej chwili moim zdaniem jest wspomóc opozycję w konsolidacji i rozszerzaniu się. My, samorządowcy, najchętniej byśmy się zajęli naszymi miastami i regionami. Dzisiaj, niestety, rzeczywistość jest taka, że rządzący wzięli na celownik samorządy i my musimy się angażować w szerszą politykę, musimy się konsolidować, ale musimy dołożyć swoją cegiełkę do silnej opozycji

– stwierdził prezydent stolicy.

Do słów Trzaskowskiego odniósł się wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta. Na Twitterze wypunktował on obietnice wyborcze, jakie według niego nie zostały spełnione, choć były “flagowymi” w kampanii wyborczej w 2019 roku. – Większość jego programu wylądowała w koszu – dodał Kaleta.

źródło: Niezależna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ