Skandal! Belka : “Nie kombinować, tylko robić to, co Unia Europejska rekomenduje. Nic lepszego nie wymyślimy”

„Nie kombinować, tylko robić to, co Unia Europejska rekomenduje. Nic lepszego nie wymyślimy” – tak przed prezentacją przez PiS programu Polski Ład mówił europoseł Marek Belka, były premier, były minister finansów oraz były prezes NBP.

Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM podkreślał, jak olbrzymi postęp gospodarczy nastąpił w ciągu ostatnich 30 lat w Polsce. „Kiedyś byliśmy poza klasyfikacją w jakiejś okręgówce, dzisiaj jesteśmy może już w czołówce II ligi. Bijemy się o wejście do ekstraklasy. Wszystko zależy od tego, czy będziemy inwestowali, a nie tylko konsumowali” – podkreślał ekonomista na antenie RMF FM.

Marek Belka mówił, że „Polska ma szczęście, że jest w Unii Europejskiej”. „Powinna korzystać garściami” – jak dodawał – z Planu Odbudowy przygotowanego przez UE.

Duża część programu zaprezentowanego dziś Polskiego Ładu ma dotyczyć szeroko pojętych finansów. Reporter RMF FM Krzysztof Berenda ustalił nieoficjalnie, że najlepiej zarabiający będą płacić wyższe podatki. Co na to były premier? „Jako człowiek dobrze zarabiający nie cieszę się z podnoszenia podatków, ale uznaję to za rzecz oczywistą” – oświadczył prof. Belka. I dodał: „Najważniejsze jest to, by system podatkowy sprzyjał legalnej aktywności zawodowej. Stąd podniesienie kwoty wolnej od podatku jest rzeczą słuszną, bo to zmniejsza koszt zatrudnienia ludzi o niskich kwalifikacjach”.

Cała rozmowa jest na www.rmf24.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ