Znaczne podwyższenie kwoty wolnej od podatku

Wdrażamy rozwiązanie, które postawi nas powyżęj niektórych bardzo bogatych krajów zachodnich. To kwota wolna od podatku w wysokości 30 tysięcy złotych. Ta kwota będzie wyższa niż w Hiszpanii, we Francji, we Włoszech – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas prezentacji Nowego Ładu.

– Służba zdrowia w starciu z Covid-19 właściwie wszystkich państw świata miała ogromne problemy

– zwrócił uwagę premier.

– Nasze podstawowe zobowiązanie do zwiększenie wydatków na służbę zdrowia w ciągu kilku najbliższych lat do 7 procent Produktu Krajowego Brutto, a w ciągu dwóch do 6 – mówił szef rządu. 

– Sprawiedliwy system podatkowy, który powoduje, że chce się pracować jak największej liczbie osób. To była rewolucja, którą już rozpoczęliśmy. Chcieliśmy sprawić, by praca opłacała się jak najbardziej. Udało się to. Osiągnęliśmy najwyższy pułap zatrudnienia od wielu lat

– powiedział premier.

– Ludzie muszą więcej zarabiać poprzez swoje kwalifikacje, swoją ciężką pracę i podnoszenie kompetencji

– dodał.

Szef rządu zapowiedział, że Polska idzie dalej z reformą podatkową. – Wdrażamy rozwiązanie, które postawi nas powyżęj niektórych bardzo bogatych krajów zachodnich. To kwota wolna od podatku w wysokości 30 tysięcy złotych. Ta kwota będzie wyższa niż w Hiszpanii, we Francji, we Włoszech. Będzie podobna do tej w Danii. To prawdziwa rewolucja podatkowa dla 18 milionów Polaków – zaznaczył.

– Chcemy zwiększyć siłę naszej klasy średniej stąd podniesienie drugiego progu podatkowego

– podkreślił.

Źródło: Niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ