Szok! Lubnauer rozpacza nad tym, że młodzież będzie się uczyła historii

– Siła narodu i wspólnoty polega na tym, że zna historie, pamięta o bohaterach, wyciąga wnioski, aby uniknąć błędów na przyszłość. Opozycja wielokrotnie dawała dowody, że dla niej bohaterowie to jakiś obciach – powiedział poseł PiS Jan Mosiński w rozmowie z portalem Niezalezna.pl.

Podczas prezentacji Polskiego Nowego Ładu prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zapowiedział, że w szkołąch średnich nauka historii zostanie podzielona na dwa nurty – historię powszechną i historię Polski. – Dla każdego z tych nurtów będzie przeznaczone 2, 3 może nawet więcej godzin w ciągu tygodnia zajęć. Krótko mówiąc, ogromna zmiana – zaznaczył prezes PiS.

Zapłakane kuzynki 

Zapowiedź ta oburzyła  posłankę Koalicji Obywatelskiej Katarzynę Lubnauer. – Ale tym podwajaniem lekcji historii w szkołach średnich, to młodzieży nie zdobędą. Mówiły mi 3 zapłakane kuzynki – napisała na Twitterze.

Trudno to zrozumieć

Wpis ten w rozmowie z portalem Niezalezna.pl skomentował poseł Prawa i Sprawiedliwości Jan Mosiński.

– Trudno zrozumieć to, że poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podważa sens nauki historii powszechnej, historii Polski w klasach średnich. Myślę, że jak nasza młodzież tak naprawdę pozna historię, to będzie to jeden z najbardziej ulubionych przedmiotów w szkole 

– stwierdził.

Dla nich historia to obciach

– Nie dziwi mnie jednak takie podejście ze strony opozycji, która zawsze miała jakieś takie dziwne postawy, jeżeli chodzi o historię, mówiąc: “a po co wracać do historii, trzeba patrzeć w przyszłość”. Nie. Siła narodu i wspólnoty polega na tym, że zna historie, pamięta o bohaterach, wyciąga wnioski, aby uniknąć błędów na przyszłość. Opozycja wielokrotnie dawała dowody, że dla niej bohaterowie to jakiś obciach

– zauważył polityk.

Źródło: Niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ