Będzie czwarty koalicjant w Zjednoczonej Prawicy

foto: Kancelaria Premiera

Dla dobra Zjednoczonej Prawicy jesteśmy gotowi zgodzić się na formułę, gdzie kolejnym koalicjantem obok nas będzie Jarosław Gowin. Zapewne, w związku z tym, Zjednoczona Prawica będzie działała w ramach czterech ugrupowań – przekazał Interii europoseł Adam Bielan, który niebawem zakłada nowe ugrupowanie.

Informacje o powstaniu nowej partii wywołał sam Jarosław Kaczyński podczas sobotniej prezentacji Polskiego Ładu. – Bardzo się cieszę i dziękuję naszym koalicjantom. Tu jest pięć podpisów, ale wierzę, że niedługo będzie ich więcej. Że to będzie szeroki program Zjednoczonej Prawicy, coraz bogatszej i coraz mocniejszej – powiedział prezes PiS.

Do tych informacji odniósł się Kamil Bortniczuk, jeden z bielanowców. “Potwierdzamy” – zadeklarował na Twitterze. Niedługo później salon24.pl podał, że Adam Bielan i inni politycy pozostający w sporze z Jarosławem Gowinem założą własne ugrupowanie. W skład ugrupowania mają wejść m.in. ministrowie pozostający w rządzie – Jacek Żalek, Zbigniew Gryglas czy Michał Cieślak.

więcej na:

http://wydarzenia.interia.pl/autor/jakub-szczepanski/news-bedzie-czwarty-koalicjant-w-zjednoczonej-prawicy-deklaracja-adama-bielana,nId,5239971

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ