Przewodniczący Kimso: Czy szczodra wobec Strajku Kobiet Rada Miasta Wrocławia pokryje koszty dewastacji?

rada-wroclaw_1.jpg
sesja RM

Skandal z Nagrodą Wrocławia nadal polaryzuje opinie wrocławian. Czy Rada Miasta zdecyduje się na ponowne głosowanie w sprawie przyznanej w kwietniu Nagrody Ogolnopolskiemu Strajkowi Kobiet? Z takim wnioskiem zwrócił się szef dolnośląskiej Solidarności, zapowiedział również zwrot Nagrody Wrocławia przyznanej związkowi dekadę wcześniej, jeśli przewodniczący RM nie ogłosi reasumpcji głosowania.

Kazimierz Kimdo uważa, że “uhonorowanie zaszczytnym wyróżnieniem OSK, to potwarz dla demokratycznego społeczeństwa”. Ich demonstracje, początkowo pokojowe przeradzały się w agresje werbalne i niewerbalne, i to w całym kraju. Zniszczono wiele elewacji budynków, nie pominięto zabytkowych. Siedziba wrocławskiego Związku również została oznaczona farbą. Niestety straty z tego tytułu ponoszą Miasta i właściciele! obiektów.

Przewodniczący Kimso pyta, czy szczodra wobec Strajku Kobiet Rada Miasta Wrocławia pokryje koszty dewastacji?

– Apeluję do Was Radnych, którzy głosowaliście za przyznaniem Nagrody Wrocławia dla Strajku Kobiet o przemyślenie tej decyzji i jej reasumpcję.
Nasz Związek od swego zarania zawsze walczył pokojowymi metodami. Burzyliśmy mury mając na względzie hasło Jana Pawła II – “Zło dobrem zwyciężaj!” i dalej tak działamy. Jeśli Rada Miasta podtrzyma swój wniosek, rozważymy zwrot nagrody przyznanej przez Radę Miejską Wrocławia w 30-lecie powstania NSZZ “Solidarność”, ponieważ nie możemy udawać, że nie zostało zdeprecjonowane to wyróżnienie.

Źródło: solidarnosc.wroc.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ