Tragiczny wypadek z udziałem motorowerzysty

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło w weekend na jednym ze skrzyżowań w Chróstniku. 63-letni kierowca motoroweru wyjechał z drogi podporządkowanej wprost pod prawidłowo jadący samochód osobowy. Mimo prowadzonej reanimacji mężczyzna prowadzący jednoślad zmarł na miejscu. Policjanci apelują o bezwzględne stosowanie się do znaków drogowych oraz przepisów.

W miniony weekend do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło w centrum Chróstnika. 63-letni kierujący motorowerem marki Junak wyjechał z drogi podporządkowanej na drogę gminną 1235D wymuszając pierwszeństwo i wjeżdżając wprost pod nadjeżdżający pojazd marku Audi.

W pierwszej kolejności pomocy pokrzywdzonemu próbował udzielić 23-letni kierowca Audi, następnie szybko przybyły patrol Wydziału Ruchu Drogowego z lubińskiej komendy przejął miejsce zdarzenia i podjął próbę reanimacji. Reanimację kontynuował również zespół pogotowia ratunkowego. Mimo udzielonej pomocy, z uwagi na poniesione obrażenia motorowerzysty nie udało się go uratować.

Na miejscu przez kilka godzin pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora oraz biegłego z zakresu ruchu drogowego ustalając okoliczności tego wypadku. Pojazdy zabezpieczono do badań oraz sprawdzono stan trzeźwości kierowcy Audi. Mężczyzna był trzeźwy.

Wszystko wskazuje na to, że przyczyną wypadku było niedostosowanie się do znaków i wymuszenie pierwszeństwa przejazdu. Dlatego apelujemy do kierowców o rozwagę. Zwracajmy uwagę na znaki drogowe i przez wjazdem na drogę główną dokładnie rozejrzyjmy się, czy mamy bezpieczną możliwość kontynuowania podróży. Pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania do innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KPP w Lubinie

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ