Fakty RMF FM: Adam Niedzielski nadal pod ochroną SOP. Jest postępowanie ws. jego nękania

„Jestem pod wrażeniem profesjonalizmu” – mówi Adam Niedzielski, przyznając w Porannej rozmowie w RMF FM, że nadal jest pod ochroną funkcjonariuszy SOP. „Niestety, taka sytuacja zaistniała” – dodaje minister zdrowia o sytuacji z 21 maja, kiedy to do bloku, w którym mieszka wtargnęła grupa mężczyzn.

„Tam były groźby regularnego nękania i przychodzenia, potem w kolejnym tygodniu ta grupa przyszła i wykrzykiwała różnego rodzaju hasła” – relacjonuje te wydarzenia minister Niedzielski – „Katalog tych wypowiedzi był bardzo duży. Nie będę się przyczyniał do popularyzowania poglądów, które były tam głoszone”. „Sprawa jest w prokuraturze, postępowanie zostało wszczęte, więc teraz czekam na wyniki” – dodaje.

Minister zdrowia Adam Niedzielski przekonuje w Porannej rozmowie w RMF FM, że restrykcje koronawirusowe są w Polsce liberalne. Przyznaje, że „z naszego punktu widzenia noszenie maseczek jest niedogodne, poruszając się w przestrzeniach zamkniętych”. „Oprócz regulacji jest zdrowy rozsądek” – mówi szef resortu zdrowia na temat noszenie maseczek na zewnątrz. „Ja rekomenduję, żeby nie znosić tego obowiązku” – stwierdza. Na pytanie: jak długo? „Do końca wakacji” – odpowiada Adam Niedzielski.

Więcej na ten temat mamy na www.rmf24.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ