Poseł Sawicki: Nie ma mowy o powrocie do polityki Bronisława Komorowskiego

Były prezydent Bronisław Komorowski w Święto Flagi złożył wieniec przy Grobie Nieznanego Żołnierza na Placu Piłsudskiego w Warszawie. Do świętowania zaprosił posłów i senatorów PSL i KO ujawniających konserwatywne poglądy. Od tej pory dziennikarze pytają nie tylko uczestników spotkania, ale też innych polityków, czy znamionuje to powrót do polityki.

Sam Komorowski na razie milczy, natomiast politycy zaproszeni przez Bronisława Komorowskiego do wspólnego złożenia wieńca, mieli powiedzieć, że chodzi tylko o dyskusję, która wypełni centrum sceny politycznej.

Informacje potwierdza poseł Marek Sawicki z PSL.

Nie ma mowy o powrocie do polityki Bronisława Komorowskiego. On jednoznacznie stwierdził, że nie wybiera się do bieżącej aktywnej polityki. Z jego strony jest tylko kwestia pewnego sprzyjania i akceptowania tego, co robi Władysław Kosiniak-Kamysz i PSL budując to umiarkowane centrum. Zapraszając także do tego centrum część konserwatystów nie godzących się na lewoskęt w PO. Władysław Komorowski, który nigdy nie miał lewicowych konotacji, też widzi, że ta Platforma, którą współtworzył nie jest już taka jaka była i dlatego stawia na umiarkowane centrum Koalicji Polskiej.

źródło: Radio Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ