Skandaliczny wpis radnej Koalicji Obywatelskiej

Warszawska radna Koalicji Obywatelskiej z Ursynowa zamieściła w mediach społecznościowych wpis, który rozchodzi się po sieci lotem błyskawicy. “Polski Mount Everest ponownie zdobyty” – pisała kpiąco o akcji “aktywistów”, którzy wspięli się na pomnik poświęcony ofiarom katastrofy smoleńskiej. Czy Platforma Obywatelska zareaguje na wpis swojej radnej?

Prezes PiS Jarosław Kaczyński i najważniejsi politycy Zjednoczonej Prawicy uczcili dziś rano pamięć ofiar katastrofy pod Smoleńskiem z 10 kwietnia 2010 r. i złożyli kwiaty pod pomnikiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz pod Pomnikiem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej na pl. Piłsudskiego w Warszawie.

 

W uroczystości oprócz lidera PiS uczestniczyli m.in. marszałek Sejmu Elżbieta Witek, premier Mateusz Morawiecki, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, szef KPRM Michał Dworczyk, szef MON Mariusz Błaszczak, wicepremier minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

10 czerwca, podobnie jak często tego dnia miesiąca, nie zabrakło także prowokacji ze strony środowisk, które nie potrafią uszanować pamięci osób, które zginęły w Smoleńsku. Na szczyt pomnika wdrapał się pewien jegomość z organizacji, która już nie pierwszy raz dokonuje tego typu akcji. Pochwał doczekał się z nieoczekiwanej strony.

– Polski Mount Everest ponownie zdobyty. Na szczycie Hillary z biało-czerwonym wieńcem w asyście policyjnego szerpy. Warszawa, 10.06.2021 r. Himalaje absurdu czyli kłamstwo smoleńskie – napisała na Twitterze Sylwia Krajewska, oznaczając przy tym tzw. “aktywistów” z Lotnej Brygady Opozycji.

Okazało się, że autorka tego wpisu to radna Koalicji Obywatelskiej w warszawskiej dzielnicy Ursynów.

– Chamstwo i patologia. Znajdzie się w Platformie Obywatelskiej ktoś, kto zareaguje. Zdumiewające, że Rafał Trzaskowski “nie znajduje poparcia” w swoim klubie dla upamiętnienia śp. Lecha Kaczyńskiego

– napisał poseł PiS Radosław Fogiel.

Inny z parlamentarzystów – Krzysztof Sobolewski – ocenił, że nazwanie tego “hołotą”, byłoby… obrazą dla “hołoty”.
Źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ