Kukiz: Jeżeli będą realizowane moje postulaty, będę głosował tak, jak sobie PiS zażyczy

kukiz_113_1.jpg

„Z Prawem i Sprawiedliwością podpisałem porozumienie programowe, pomagamy sobie przy realizacji punktów programowych” – mówi Paweł Kukiz przed zapowiedzianym na poniedziałek spotkaniem z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. „Mnie interesują jedynie zmiany w legislacji, które naprowadzą Polskę z kraju semi-demokratycznego na drogę państwa w pełni demokratycznego” – podkreśla Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM, przypominając, że synekury go nie interesują.

Co obiecał mu Kaczyński? „To jest ustawa o sędziach pokoju, ustawa antykorupcyjna, dzień referendalny raz w roku i najistotniejsza dla mnie sprawa: powołanie grupy ludzi, która będzie przygotowywała zmiany w prawie wyborczym na takie, w których każdy obywatel otrzymał indywidualne bierne prawo wyborcze” – wylicza Paweł Kukiz i przyznaje: „Jeżeli będą realizowane moje postulaty, będę głosował tak, jak sobie Prawo i Sprawiedliwość zażyczy”.

Polityk cieszy się z zawirowań w Zjednoczonej Prawicy. „Gdyby nie doszło do takich zawirowań, wielce prawdopodobne, że nie byłbym w stanie żadnego z tych postulatów osiągnąć. 8 lat w parlamencie musiałbym uznać za stracone. 8 lat życia” – argumentuje.

Cała rozmowa jest na www.rmf24.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ