Ulice Warszawy jak rwący potok, Trzaskowski w tournee po Polsce


Panie Prezydencie Rafale Trzaskowski, pora wracać do Warszawy – apeluje na Twitterze przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w stolicy Cezary Jurkiewicz. Załącza fotografie podtopionych ulic, łudząco przypominające ubiegłoroczne sceny w stolicy.

„Panie Prezydencie Rafale Trzaskowski, pora wracać do Warszawy. Tu jest Pan Prezydentem, w Warszawie. To dziś najlepszy sprawdzian dla Pana roli, jako zarządzającego Stolicą. Marku Borkowski, prosimy o informację, czy pojawia się pomoc dla Mieszkańców Warszawy ze strony miasta stołecznego” – czytamy we wpisie warszawskiego radnego PiS.

Drugi z radnych – Marek Borkowski – pokazał aktualne zdjęcia z Pragi Południe. Ulice spłynęły wartkim strumieniem. Powodem – jak pisze radny – jest awaria wodociągów w alei Waszyngtona. 

Powodem zalania była awaria magistrali wodociągowej, do której doszło po godz. 10.00. Ok. 13.30 przywrócono już ruch tramwajowy w alei Waszyngtona. Na miejscu pracują ekipy MPWiK sprzątające wypłukany przez wodę piach.

– Będziemy teraz lokalizować dokładne miejsce awarii. Nie wiadomo, ile czasu potrwa naprawa – przekazał rzecznik MPWiK Marek Smółka. – Ta awaria nie wiąże się ze wstrzymaniem dostaw wody dla mieszkańców – dodał.

Do awarii doszło pod chodnikiem na wysokości budynku nr 41. Jak poinformował Smółka, “doszło do awarii magistrali wodociągowej z żeliwa szarego o średnicy 400 milimetrów”. Wypływająca woda zalała również sąsiednie ulice – Grenadierów i Kinową. Wystąpiły utrudnienia w kursowaniu tramwajów.

“Urlop niewykorzystany”

Politycy Koalicji Obywatelskiej organizują akcję „Kierunek Przyszłość”. Parlamentarzyści planują odwiedzić ponad sto miejscowości we wszystkich 16 województwach. Akcja ma potrwać do połowy lipca.

W piątek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski widziany był w Gdańsku. Tam opowiadał o konieczności odpolitycznienia wszystkich instytucji, które, jak stwierdził, zostały zawłaszczone przez PiS. Wymienił wśród nich TK, KRS i prokuraturę. Słowem – prezydent Warszawy nie jest zainteresowany codziennymi obowiązkami samorządowymi.

„Był nieobecny w pracy przez 18 dni roboczych, a wszystkie ww. nieobecności są usprawiedliwione, płatne i zgodne z przepisami prawa”

– przekazał portalowi tvp.info warszawski ratusz.

Prezydent ma do wykorzystania jeszcze 26 dni urlopu – czyli ponad pięć tygodni.

 

Źródło: niezalezna.pl, Twitter

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ