Fakty RMF FM: Adam Bielan: Partia Republikańska to będzie Porozumienie bez Cezara

fot. youtube.com

„Partia Republikańska to będzie Porozumienie bez Cezara” – zapowiedział w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Adam Bielan. „Już w 2013 Jarosław Gowin mówił, że każdy Cezar znajdzie swoich republikanów, wspólnotę wolnych ludzi, którzy mu się przeciwstawią i my właśnie takiemu Cezarowi, który nie chciał zarządzać partią w sposób demokratyczny, przeciwstawiliśmy się” – tak gość Marcina Zaborskiego mówił o swojej nowo powstającej partii.

„Liczymy na wszystkich posłów Porozumienia, którzy chcą budować Zjednoczoną Prawicę, a nie chcą iść do PSL” – tak Bielan mówił o tym, kto może znaleźć się w nowym ugrupowaniu. „Dla nas jest najważniejsze, żeby Zjednoczona Prawica utrzymała większość” – dodał.

„Partia Republikańską będzie kontynuacją Porozumienia. Będę wnioskował do Zarządu Krajowego Porozumienia o połączenie z Partią Republikańską” – zapowiedział gość Marcina Zaborskiego. I zapewnił, że to nie koniec sporu prawnego o Porozumienie.

Bielan po raz kolejny krytykował Jarosława Gowina. „Rok temu próbował obalić nasz rząd, próbował zmienić Marszałka Sejmu i od tego czasu co kilka miesięcy próbuje destabilizować sytuację w Zjednoczonej Prawicy” – stwierdził europoseł.

„Gowin przegrał i mam nadzieję, że z tej porażki w końcu wyciągnie wnioski” – tak Bielan mówił o dzisiejszych wynikach głosowania na RPO. „Zobaczył, że jego intrygi w parlamencie są nieskuteczne” – dodał nasz gość.

Całość rozmowy na RMF24.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ