Niezadowolony z prac remontowych groził wykonawcy pozbawieniem życia


Tuż przed weekendem kryminalni wałbrzyskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kierowanie gróźb karalnych. Mieszkaniec nie był zadowolony z prac remontowych, jakie wykonywał na jego zlecenie pokrzywdzony mężczyzna, ale zamiast sytuację konfliktową rozwiązać w sposób zgodny z prawem, najpierw zagroził mu pozbawieniem życia, a chwilę później rozbił boczną szybę w jego samochodzie dostawczym. Przez to grozi mu teraz nawet 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło tuż przed weekendem w Wałbrzychu. Niezadowolony z wykonanych prac remontowych 46-latek zagroził pozbawieniem życia 63-latkowi, a kiedy przestraszony mężczyzna schował się w swoim samochodzie, agresywny wałbrzyszanin metalową rurką wybił szybę boczną w jego pojeździe. Zaalarmowani o zdarzeniu funkcjonariusze kryminalni bezpośrednio po zgłoszeniu zatrzymali podejrzanego.

Ostatecznie mężczyzna usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych w kierunku innej osoby oraz zniszczenia mienia. Za popełnione przestępstwa może trafić za kraty więzienia nawet na 5 lat. Decyzją Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu objęty został dozorem policyjnym. Ma także zakaz zbliżania się i kontaktowania z 63-latkiem.

Mógł sprawę zakończyć polubownie i przede wszystkim zgodnie z prawem. Wybrał jednak drogę przestępczą. Nie powstrzymał agresji i emocji, stąd konsekwencje jego czynów.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KMP w Wałbrzychu

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ