Fakty RMF FM: Libicki: Na miejscu Grodzkiego zrzekłbym się immunitetu


„Nie będę panu marszałkowski Grodzkiemu radził, co on w swojej sprawie powinien zrobić. Gdybym ja był w takiej sytuacji, to złożyłbym sam immunitet i podałbym się całej tej procedurze sądowej” – mówił w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM Jan Filip Libicki pytany, czy marszałek Senatu Tomasz Grodzki powinien zrzec się immunitetu i zmierzyć przed sądem z oskarżeniami o przyjmowanie łapówek, które stawia mu prokuratura.

Senator PSL-KP był pytany też o ewentualny powrót Donalda Tuska do polskiej polityki. Według jednego z planów, Tusk mógłby objąć mandat senatora. „Jeżeli Donald Tusk by się zdecydował na taki start, to jestem pewien, że wygrałby w cuglach” – powiedział Libicki. Zdaniem senatora powrót Tuska do polskiej polityki, byłby jednak dla niego ryzykowny. „Wraca do Senatu, nawet zostaje marszałkiem i oczekiwanie jest, że zostanie liderem opozycji i że uczyni opozycję bardziej sprawną. I np. to się nie dzieje, ponieważ jest tak czasem w życiu, że czas różnych osób mija” – stwierdził senator.

Jan Filip Libicki zadeklarował też w programie, że nie zamierza zmieniać barw partyjnych. „Na pewno do nowej partii Adama Bielana nie pójdę. Chcę dokonać życia politycznego w PSL-u, jeśli oczywiście sprawy światopoglądowe mnie z PSL-em nie poróżnią” – mówił.

Całość rozmowy wkrótce na RMF24.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ