Wrocław: w pierwszym dniu wakacji akcja szczepień dla młodzieży


Specjalny punkt szczepień tylko dla nastoletnich pacjentów zorganizuje w sobotę, 26 czerwca na Stadionie Wrocław magistrat w ramach akcji “Szczepienia na Dobry Początek Wakacji”. Przewidziano także bezpłatne konsultacje z lekarzami i nagrody dla zaszczepionych.

 

W pierwszym dniu wakacji w specjalnym punkcie będzie mogła zaszczepić się, bez rejestracji, młodzież w wieku 12-17 lat. Punkt będzie czynny w godz. 10.00 -17.00.

Aby zaszczepić nastolatka, konieczna jest pisemna zgoda rodziców, a w przypadku uczniów w wieku 12-15 lat także obecność rodziców podczas szczepienia – przypomina magistrat. Osoby niepełnoletnie szczepione będą preparatem firmy Pfeizer – jedyną dotychczas dopuszczoną szczepionką w UE dla młodzieży poniżej 18 lat.

“Szczepienia ochronne nie bez powodu uznawane są za jedno z największych osiągnięć medycyny. Dzięki nim udało się zmniejszyć śmiertelność i zachorowalność na wiele chorób zakaźnych. Szczepiąc się, można zabezpieczyć siebie i swoich bliskich przed chorobą, która w ciągu ostatniego roku zmieniła naszą rzeczywistość” – przekonuje prof. Leszek Szenborn, kierownik Katedry i Kliniki Pediatrii i Chorób Infekcyjnych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, cytowany w przesłanym PAP komunikacie.

Magistrat poinformował, że we Wrocławiu do zaszczepienia jest ponad 38 tys. nastolatków w wieku 12-17 lat. Blisko tysiąc uczniów z grupy 17-18 lat zostało już zaszczepionych dzięki wspólnej akcji miasta i Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, przeprowadzonej 1 czerwca. Akcja szczepień młodzieży odbywa się pod patronatem prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka.

Na Stadionie Wrocław 26 czerwca powstanie strefa chillout, połączona z punktami informacyjnymi. Do dyspozycji młodzieży i ich rodziców będą także lekarze różnych specjalności – psycholog, dietetyk, fizjoterapeuta. Odpoczywając po szczepieniu, nastolatki będą mogły obejrzeć warsztaty Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis i zdobyć bezpłatne wejściówki do miejskich instytucji sportu i kultury – Aquaparku, Muzeum Miejskiego czy Centrum Historii Zajezdnia.

Przedstawiciele magistratu zapowiadają, że pierwsze 30 osób, które zaszczepią się 26 czerwca, otrzymają również pakiety promocyjne Wrocławia. W ostatnim tygodniu wakacji dla zaszczepionych nastolatków zostanie zorganizowany wspólny spacer “Strachy i inne mroczne historie wrocławskiego rynku” po Rynku i okolicach. (PAP)

Autorka: Agata Tomczyńska

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ