Bank świętuje miesiąc dumy środowisk LGBT. Klienci: Dziwna forma promocji.

flaga_homo_lgbt_gay-400x0.jpeg

Jeden z banków działających w Polsce, postanowił zrealizować kampanię reklamową opartą na tęczowych barwach – pod hasłem szacunku dla mniejszości seksualnych. BNP Paribas ogłosił, że świętuje “Pride Month”, czyli miesiąc dumy środowisk LGBT.

– Wierzymy, że różnorodność napędza do pozytywnych zmian. Każdy jest u nas mile widziany, a wzajemny szacunek to coś, czym kierujemy się każdego dnia. Właśnie dlatego świętujemy Pride Month, do czego Was też zachęcamy!

– napisał bank BNP Paribas, publikując przy tym zdjęcie kobiety z tęczową flagą.

Temat, jak nietrudno się domyślić, wywołał ogromne kontrowersje. Pod postem pojawiło się mnóstwo komentarzy, w tym wiele krytycznych wobec działań banku. Pojawili się klienci, którzy woleliby, by bank zajął się sprawami klientów, a nie świętowaniem miesiąca poparcia dla LGBT.

Żałuję, że mam u Was konto” – napisał pan Filip. “Między innymi przez takie coś nie mam u was konta. Dziwna forma promocji, zamiast zachęcać to odstraszacie klientów…” – dodał pan Piotr.

Nie. Świętujecie bo się to wam po prostu opłaca.

– wskazał inny z komentatorów.

Padło też pytanie, czy w krajach arabskich, w których BNP Paribas ma swoje oddziały, również pojawiła się “tęczowa kampania”. Otóż, nie! W Maroko, gdzie stosunki homoseksualne zagrożone są karą pozbawienia wolności (do 3 lat) oraz grzywną, tego typu akcji francuska grupa nie zdecydowała się przeprowadzać.

Źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ