Prezydent Sutryk już się nie martwi o wyniki głosowań w Radzie Miasta?

foto: twitter.com/SutrykJacek/media

Prezydent Sutryk już się nie martwi o wyniki głosowań w Radzie Miasta. Sergiusz Kmiecik został jego człowiekiem. To już piąty radny, który zmienił poglądy i program.

Radny Kmiecik, w przeddzień sesji abolutoryjnej ogłosił przejście z klubu PIS do Forum Jacka Sutryka – Wrocław Wspólna Sprawa. Oznacza to, że prezydent znowu ma większość w Radzie Miasta i nie musi już się tłumaczyć ze swoich decyzji. Ma 19 głosów, zaś opozycja 18.

Dzisiaj odbędą się ważne głosowania dla prezydenta. To stan miasta za ubiegły rok, sprawozdanie finansowe i wykonanie budżetu. Przejście Kmiecika, który znalazł się na liście wyborczej PIS, jest z Porozumienia Jarosława Gowina

Sergiusz Kmiecik określił niedawny swój klub jako „egzotyczna koalicja”, natomiast w klubie prezydenta widzi dla siebie lepsze perspektywy i możliwość pracy na rzecz wyborców swoich i nowych klubowych kolegów. Najważniejsze jest porozumienie, a drogi do niego są różne, mówi Kmiecik, jednak dobro Wrocławia jest najważniejszym celem.

Jak tłumaczy radny życiową zmianę?

Niezwiązany logiką totalnej opozycyjności zamierzam wspierać swoim głosem oraz zaufaniem swoich wyborców wszystkie te inicjatywy, które bez względu na polityczne barwy ich autorów służą dobru Wrocławia i jego mieszkańców. Chciałbym robić to jako członek klubu popierającego Prezydenta Jacka Sutryka

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ