Prezydent wybrnął z komunikacyjnej zapaści? Będzie nowy bilet „Nasz Wrocław Kolej”

wdolnymslasku.com

Nasz Wrocław Kolej, to kontrpropozycja Ratusza dla mieszkańców płacących tutaj podatki i uczestniczących w programie „Nasz Wrocław”. Bilet NWK będzie kosztował 18 zł i ulgowy 9 zł i będzie obowiązywał od września br.

Ratusz i województwo nie dogadało się w sprawie zintegrowanego biletu dla przewoźnika miejskiego i kolejowego. Oferta Miasta pozostawia wszystkie inne podwyżki wprowadzone od nowego roku. Zmiana dotyczy tylko biletu NWK. Tym samym – obniżka cen, którą udało się wprowadzić radnym PIS i Nowoczesnej nie jest już aktualna.

To propozycja Miasta na czas negocjacji z kolejarzami, które oceniamy jako nieuczciwe, mówi radny Karpiński. – Kolej stawia warunki zaporowe, nie podając danych o liczbie pasażerów, ani informacji na jakiej podstawie chcą wprowadzać tak wysokie kwoty. To jest dwukrotność z 2020 roku.

Opozycja nie pozostawiła suchej nitki na propozycji. To jest demontaż kolei we Wrocławiu, mówił szef PIS Michał Kurczewski, z kolei Mirosław Lach przekonuje, że propozycja jest najlepszym rozwiązaniem dla mieszkańców. 19 radnych było za wprowadzeniem biletu „Nasz Wrocław Kolej”, 15 przeciwnych.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ