Bardzo kontrowersyjna wystawa w ramach Fotofestiwalu w Łodzi. Ministerstwo kultury komentuje


Wystawa “Archiwum regresywne” została otwarta 11 czerwca w galerii OFF Piotrkowska, w ramach Fotofestiwalu.

Łódzka działaczka społeczna Agnieszka Wojciechowska von Henkelom przesłała naszej redakcji zdjęcia obrzydliwych prac, które znalazły się na wystawie. Sprawa została przez nią zgłoszona na policję, która udała się do galerii by zabezpieczyć prace jako przedmiotu przestępstwa.

Domagam się zdjęcia tej wystawy. Jestem łódzkim społecznikiem i zajmuję się różnymi sprawami. Tą jestem zbulwersowana jako łodzianka, jako patriotka, jako katoliczka i jako kobieta

– podkreśliła Agnieszka Wojciechowska von Henkelom.

Poprosiliśmy ministerstwo kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, które widnieje na stronie Fotofestiwalu jako jego współorganizator, o komentarz, który otrzymaliśmy w wydanym przez resort oświadczeniu.

“Wystawa „Archiwum Regresywne” nie była przedmiotem ani elementem wniosku złożonego do MKDNiS. Na żadnym etapie MKDNiS nie było poinformowane przez organizatorów o planowanej wystawie Marcello Zammenhoffa ani o jej treści.  Wystawa powstała w ramach otwartego Programu Miasto, który stanowi niezależną część programu Fotofestiwalu i nie jest finansowana z dotacji MKDNiS. Każdy przypadek łamania prawa powinien być przedmiotem działania powołanych do tego organów”

– czytamy w oświadczeniu.

Źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ