Ziemkiewicz: Niemcy dają do zrozumienia, że władze w Polsce są niewłaściwe, chwilowe


Podczas spotkania w Genewie, zdaniem gościa programu, „Putin przyjął dary od Amerykanów”. – Dokończy NordStream2 i zapowiedział, że oczekuje dalszych ustępstw. Duch jałtański w tle się czai – mówił.

– Niemcy nie chcą rozmawiać o NordStream2. I nie muszą, bo sprawa jest przesądzona – zauważył Ziemkiewicz.

– Wczorajsza rocznica była mało zauważona. Niemcy starali się nadawać jej jak najniższą rangę. Wizyta prezydenta była czysto kurtuazyjna. Jesteśmy dla Niemców ważnym partnerem handlowym. Dobrze się rozwija gospodarka i handel transgraniczny. Natomiast od momentu, kiedy wybory wygrało PiS, Niemcy liczą na to, że władza w Polsce się zmieni. Od sześciu lat wszystko jest w zawieszeniu. Niemcy dają do zrozumienia, że władze w Polsce są niewłaściwe, chwilowe – stwierdził Rafał Ziemkiewicz.

– Donald Tusk miał wrócić i stanąć na czele nowego ruchu. Teraz ma stanąć na czele Platformy. Ciężko mi uwierzyć, by poszedł na taką historię. Tusk unika sytuacji, kiedy jest dużo do przegrania – stwierdził Ziemkiewicz. – Większość Polaków uważa, że miejsce Donalda Tuska jest w muzeum, poza tym takie powroty rzadko kiedy się powodzą – dodał.

ŹRÓDŁO: TV REPUBLIKA

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ