Rada Miejska Wrocławia jednoznacznie sprzeciwia się planowanej spalarni

You Tube

Rada Miejska Wrocławia jednoznacznie sprzeciwia się planowanej przez firmę Fortum Power and Heat Polska Sp. z o.o. budowie elektrociepłowni na południowo-wschodnim krańcu gminy Wisznia Mała w węźle dróg S8 i DK98 oraz w bezpośrednim sąsiedztwie gmin Wrocław i Długołęka” – to fragment stanowiska, które zostało przegłosowane podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej Wrocławia, w dniu 18 czerwca.
W uzasadnieniu Rada odwołuje się do “braku transparentności i jawności procedowania przedsięwzięcia budowy elektrociepłowni ze strony firmy Fortum Power and Heat Polska Sp. z o. o.”. Wskazuje również na brak poparcia dla tego projektu ze strony prezydenta Wrocławia oraz włodarzy gmin Wisznia Mała i Długołęka.
Rada, jako organ stanowiący miasta, jednoznacznie potępia praktyki Fortum. Wspiera tym samym stanowisko Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka, wyrażone jednoznacznie w oświadczeniu z 17 czerwca. W tej sytuacji zaskakuje, że polski oddział Fortum nie wycofuje się ze swoich planów i zapewnia na stronie projektu, że „konsultuje” i „informuje”. Miasto uodporniło się na manipulację tej firmy. Pozostaje pytanie, kogo próbuje zwieść Fortum?
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ