Koszmarna wpadka Dulkiewicz. Do kapituły Nagrody Równości powołała nieżyjącego Pawła Adamowicza


W zarządzeniu nr 863/2021 wyszczególniona została między innymi kapituła nagrody. Tam Paweł Adamowicz przedstawiony jest jako poseł IX kadencji. Oznacza to bowiem, że zamordowanego podczas finału WOŚP w 2019 roku Pawła Adamowicza pomylono z jego bratem Piotrem – posłem Koalicji Obywatelskiej.

– Po prostu wstyd. Zanim prezydent Gdańska zacznie meblować nam Polskę, powinna znaleźć czas na czytanie dokumentów, które podpisuje i sprawdzanie podległych sobie urzędników

– skomentował dla “Gazety Gdańskiej” Piotr Gierszewski, wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdańska, dodając, że “taki błąd nigdy nie powinien się zdarzyć“.

Portal Wybrzeze24.pl przypomina, że „w skład kapituły, która jest organem doradczym i opiniodawczym prezydenta Gdańska, została także powołana europosłanka Magdalena Adamowicz, która aktualnie toczy dzielny bój na sali sądowej o wyjaśnienie pochodzenia nieudokumentowanych setek tysięcy złotych, “nosząca tytuł zastępcy prezydenta Monika Chabior, religioznawca ks. Krzysztof Niedałtowski oraz b. radny Adam Nieroda, uczestnik niedawnego wiecu politycznego na Ołowiance, podczas którego w ramach polityki równości skandowano pozytywne hasło równościowe “J….. ć PiS””.

To nie pierwsza podobna wpadka obecnej prezydent miasta. Dokładnie 9 listopada 2020 roku Dulkiewicz, na mocy zarządzenie nr 1522/20, zwolniła z pracy swojego zastępcę Piotra Kowalczuka z końcem lutego… 2020, a nie 2021 roku.  Dopiero 7 lutego 2021 roku A. Dulkiewicz zreflektowała się, że popełniła błąd i skorygowała datę zwolnienia na koniec lutego 2021 roku.

“Gdańska Nagroda Równości przyznawana jest przez Prezydenta Miasta Gdańska od 2017 roku osobom fizycznym za działalność w ostatnim roku na rzecz gdańszczan i gdańszczanek. Doceniane są działania w obszarze nowatorskich pomysłów, śmiałych idei, innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie równych szans, sprawiedliwości społecznej lub przeciwdziałania dyskryminacji wśród mieszkańców i mieszkanek Gdańska. Nagrodzone mogą być także osoby, które dokonały bohaterskiego czynu w obronie praw człowieka, sprawiedliwości społecznej lub godności ludzkiej, z narażeniem własnego interesu, zdrowia lub życia

– pisze miasto o odznaczeniu.

Źródło: Niezależna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ