Kukiz: Podziały w Zjednoczonej Prawicy to jest pikuś w stosunku do tego co dzieje się w tzw. opozycji

kukiz_113_1.jpg

Porozumienie programowe Pawła Kukiza i Prawa i Sprawiedliwości działa. Kukiz zdania nie zmienia od sześciu lat. Zależy mu mieszanej ordynacji wyborczej, ustawie antykorupcyjnej i sędziach pokoju.

Poseł Kukiz, do dzisiaj nie był w stanie przeforsować ani jednej ustawy. Wkrótce będzie procedowana jedna z nich, antykorupcyjna i to dobrze wróży na przyszłość. – Z naszej perspektywy umowa zawarta z PiS jest niesamowicie korzystna. To jeden z ważniejszych dni w moim życiu, powiedział polityk tuż po ogłoszeniu porozumienia. Jednocześnie zapewnia, że nie poprze żadnego głosowania w Sejmie, jeśli zawiedzie go prezes Jarosław Kaczyński.

Pierwsze wspólne głosowanie w sprawie rzecznika praw obywatelskich za nami. Kukiz przyznał, że do tej pory nie brał udziału w żadnym głosowaniu na RPO, ale teraz został poproszony o to przez prezesa, bo to jest „przedmiotem naszej umowy”.

Umówiliśmy się konkretnie z prezesem na takie trzy sprawy. Na nasze ustawy w zamian za popieranie ich Nowego Ładu i na sprawy personalne, czyli te vota nieufności itd. Chodzi po prostu o utrzymanie stabilnego rządu do końca tej kadencji, by wybory nie odbyły się, przynajmniej z mojej perspektywy, ja się z tym zgadzam, wybory nie powinny odbyć się wcześniej. Nie dlatego, że Prawo i Sprawiedliwość jest takie kapitalne, tylko dlatego, że ta opozycja jest absolutnie nieprzygotowana do władzy. Jedynym takim czynnikiem łączącym jest nienawiść do PiS-u.

Będąc wewnątrz i obserwując ten parlament i te partie od środka, to one są ogromnie podzielone i te podziały w Zjednoczonej Prawicy to jest pikuś w stosunku do tego co dzieje się w tzw. opozycji. Każda z tych partii z osobna opozycyjnych jest podzielona wewnętrznie, co dopiero mówić o ich skutecznym wspólnym działaniu jako jednej całości.

Źródło: Radio Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ