Fakty RMF FM: Małgorzata Kidawa-Błońska: Donald Tusk wraca do polskiej polityki, bo taką podjął decyzję


„Donald Tusk wraca (do polskiej polityki), bo taką podjął decyzję. (…) Bardzo bym chciała, żeby wrócił do Platformy na 100 procent, dlatego że przed nami bardzo trudna batalia i właśnie od Platformy będzie bardzo zależało, czy opozycji uda się pokonać PiS” – mówiła w Porannej rozmowie w RMF FM Małgorzata Kidawa-Błońska. Pytana o obecnego szefa PO, stwierdziła, że Borys „Budka wykonał wielką robotę i wykonuje tę pracę, ale (…) życie nie jest zerojedynkowe”.

„Młodzi ludzie, o których mówiono, że w ogóle nie są zainteresowani powrotem Donalda Tuska, mówią: ‘Świetnie! Niech ten facet wraca, bo ma doświadczenie i wygrywa’” – zauważyła również polityk Platformy Obywatelskiej.

Małgorzata Kidawa-Błońska „na razie” nie wybiera się na campus Rafała Trzaskowskiego. „Na razie zaproszenie dostają młodzi ludzie” – przekonywała polityk PO w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM. Równocześnie stwierdziła, że nie czeka na zaproszenie od prezydenta Warszawy. „W ogóle o tym nie myślę, mam inne problemy na głowie” – powiedziała.

Robert Mazurek pytał również, czy opozycja ponownie zaproponuje prof. Marcina Wiącka na stanowisko RPO. „To jest bardzo dobry kandydat. Cała opozycja tę kandydaturę popiera, popierają ją organizacje pozarządowe. Z tego, co wiem, po raz kolejny wystawimy tę kandydaturę” – przekazała Małgorzata Kidawa-Błońska.

Cała rozmowa: na RMF24

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ