M. Guziak-Nowak o przyjęciu raportu Maticia: W UE mamy do czynienia z likwidacją wolności w imię wolności

fot: youtube

Środowiska proaborcyjne próbują nam wmówić, że uznanie zabijania dzieci za prawo człowieka da nam wolność, większą możliwość samostanowienia. To nie jest żadna wolność. To, co obecnie dzieje się w Unii Europejskiej, to likwidacja wolności w imię wolności – podkreśliła Magdalena Guziak-Nowak, sekretarz zarządu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Parlament Europejski zagłosował nad raportem Maticia. Jego przyjęcie oznacza próbę narzucenia krajom członkowskim Unii Europejskiej uznania tzw. aborcji za prawo człowieka.

– Przyjęta rezolucja jest emanacją żądań środowisk proaborcyjnych. Widzimy, że ona dąży do przewrotu kulturowego, prawnego. (…) Widać, jak daleko posunięta jest już mentalność eugeniczna. Same terminy „prawo reprodukcyjne”, „prawo seksualne” budzą duże kontrowersje. Raport w bezpośredni sposób odnosi się do kwestii polityki zdrowotnej, chociaż regulowanie kwestii związanych z tzw. aborcją nie leży w kompetencji Unii Europejskiej. Zgodnie z traktatami prawo powinno być stanowione w krajach członkowskich – zaznaczyła Magdalena Guziak-Nowak.

– Wydaje się, że w poszczególnych państwach Unii nie ma aż tak wielu zwolenników rewolucji seksualnej, postrzegania tzw. aborcji jako prawo człowieka. Na poziomie lokalnym nie zawsze udaje się przeforsować takie regulacje prawne. To jeden z zasadniczych powodów, dlaczego takie tematy cały czas wracają do Unii Europejskiej, gdzie zasiada bardzo wielu „postępowców”. Tam jest łatwiej przepchnąć tego typu rozwiązania – dodała.

Sekretarz zarządu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka przypomniała słowa prezydenta Ronalda Reagana: „Zauważyłem, że każdy, kto popiera tzw. aborcję, zdążył się już urodzić”.

– Musimy odwrócić narrację. Środowiska proaborcyjne próbują nam wmówić, że uznanie zabijania dzieci za prawo człowieka da nam wolność, większą możliwość samostanowienia. To nie jest żadna wolność. To, co obecnie dzieje się w UE, to likwidacja wolności w imię wolności. W podstępny sposób, używając ważnych dla nas słów, jak „równość” czy „sprawiedliwość”, nadaje się im zupełnie inne znaczenie, żeby osiągać różne cele polityczne. (…) Co ciekawe, raportem Maticia środowiska lewicowe przyznały, że przez ostatnie kilkadziesiąt lat kłamały, mówiąc, że tzw. aborcja jest w prawie międzynarodowym uznawana za prawo człowieka. Nie była. Teraz ma się to zmienić – zwróciła uwagę.

Magdalena Guziak-Nowak zaznaczyła, że „raport Maticia ma znaczenie polityczne i propagandowe. Lewica potrzebuje sukcesów, którymi może się ucieszyć”.

– W tym momencie raport niczego nie zmienia, ale środowiska skrajnej lewicy zyskały kolejne narzędzie, na które będą się mogły powoływać w przyszłości. Wtedy nikt nie będzie pamiętał o tym, że raport powstał na podstawie fałszywych przesłanek. Stanie się kolejnym batem na katolików. Trzeba do znudzenia przypominać, że tzw. aborcja jest najwyższą formą okrutnej przemocy, jaką człowiek mógł wymyślić – wskazała sekretarz zarządu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

 

radiomaryja.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ