Konspirek, krasnal Solidarności Walczącej

Nowy krasnal został odsłonięty przez Hannę Karniej i Zbigniewa Jagiełłę. Usadowił się przy najsmaczniejszej restauracji Konspira w Zaułku Solnym. Konspirek trzyma wiadro z farbą w jednej ręcę, w drugiej pędzel. To nawiązanie do wojny na murach, którą opozycjoniści z Solidarności Walczącej prowadzilili w czasie stanu wojennego.

W sobotę, we Wrocławiu na walnym zebraniu Solidarności Walczącej premier Mateusz Morawiecki otrzymał Srebrny Krzyż SW. Powiedział m.in., że jest z niego bardzo dumny i może go nosić tylko jako skromny żołnierz tamtych czasów”. Po zebraniu, przewodniczący organizacji Zbigniew Jagiełło zaprosił wszystkich uczestników do Konspiry. Tam Hanna Łukowska-Karniej odsłoniła krasnala podziemnej Solidarności.

Krasnal na murze, tuż przy wejściu do restauracji namalował „Solidarność Walcząca” a legenda podziemnej SW, łączniczka i asystentka Kornela Morawieckiego Hanna Łukowska-Karniej dokonała uroczystego odsłonięcia Konspirka.

Zostałam poproszona przez przewodniczącego Zbyszka Jagiełlę o odłonięcie, a wcześniej mianował mnie matką chrzestną Solidarności Walczącej.

Foto: facebook.com/restauracjakonspira/

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ