Poseł PiS na Albicli: My powrotu Tuska się nie boimy. Jednak dla Polski jest to zła wiadomość

fot. telewizjarepublika

3 lipca ma się odbyć posiedzenie Rady Krajowej PO. Według informacji Polskiej Agencji Prasowej, w obradach ma wziąć udział Donald Tusk, który przedstawi swoje plany na powrót do krajowej polityki. Nie jest jeszcze jasne, jaką funkcję będzie pełnił były premier i były przewodniczący Rady Europejskiej, a dziś szef Europejskiej Partii Ludowej. Ma się to okazać właśnie podczas Rady Krajowej. Ważne wystąpienie polityczne ma mieć także szef PO Borys Budka.

Donald Tusk jest honorowym przewodniczącym Platformy Obywatelskiej. Kilka tygodni temu w mediach i wśród członków PO i parlamentarzystów KO nasiliły się spekulacje o możliwym powrocie b. premiera do władzy w partii. Asumpt do tego typu rozważań dał na początku czerwca sam Tusk, deklarując, że jest gotów “zrobić wszystko, by Platforma nie przeszła do historii“.

14 czerwca z Tuskiem spotkał się w Sopocie Budka. Kilka dni po tym spotkaniu pojawiły się w mediach nieoficjalne informacje o tym, że Budka miałby zrezygnować z kierowania Platformą na rzecz obecnego honorowego przewodniczącego partii. Sam Budka pytany przez dziennikarzy w Sejmie, czy bierze pod uwagę wariant zrezygnowania z przewodniczenia PO odpowiedział, że “pojawiają się takie różne scenariusze”

Do sprawy powrotu Donalda Tuska do kierowania Platformą Obywatelską odniósł się na portalu Albicla.com poseł Prawa i Sprawiedliwości Kazimierz Smoliński.

–  My powrotu Tuska się nie boimy. Jednak dla Polski jest to zła wiadomość. Wraca polityk, który udowodnił, że dla niego dobro Polski jest na ostatnim miejscu. Pamiętamy jego rządy- mafie VAT, bezrobocie, brak wsparcia rodzin, podwyżki podatków czy usłużność wobec zachodu i wschodu

– podkreślił parlamentarzysta.

Źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ