LEM Photon – we wtorek premiera szosowego motocykla elektrycznego z PWr

Beata Zdyb, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Za niespełna dwa tygodnie walka o zwycięstwo w Hiszpanii, ale wcześniej oficjalny pokaz LEM-a Photon, pierwszego polskiego szosowego motocykla elektrycznego zbudowanego przez studentów.

Dotychczas  studenci PWr z projektu LEM (Lekki Motocykl Elektryczny) zbudowali siedem pojazdów w tym m.in. do przewozu jedzenia, motocykl dla policji oraz kilka wersji motocykli terenowych. Ze swoimi konstrukcjami z powodzeniem startowali w zawodach Smart Moto Challenge.

Tym razem postanowili skonstruować motocykl szosowy, który będzie w stanie rozpędzić się nawet do 200 km/h. Nad projektem pracował zespół złożony z 60 osób. Młodzi konstruktorzy zaprojektowali i wykonali ramę pojazdu, układ napędowy, baterię i wiele innych komponentów.

Pod koniec czerwca motocykl przeszedł testy na profesjonalnym torze w Poznaniu, gdzie na imprezie Speed Day rywalizował z motocyklami spalinowymi. Na zawodach pojazdów elektrycznych „Motostudent” w Hiszpanii, które rozpoczną się 15 lipca, zespół wystąpi po za pierwszy i będzie walczył z 60 drużynami z całego świata.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ