Sergiusz Kmiecik, nowy przewodniczący Rady Miasta

Kandydat Porozumienia Sergiusz Kmiecik, były radny klubu PIS, który tuż przed sesją absolutoryjną został zwerbowany do klubu Jacka Sutryka został nowym przewodniczącym Rady Miasta.

Po rezygnacji Bohdana Aniszczyka z funkcji przewodniczącego radnym zostały przedstawione kandydatury: Sergiusza Kmiecika przez ustępującego Aniszczyka, Roberta Pieńkowskiego przez PIS i Jarosława Krauzego przez PO. Wskutek głosowania przewodniczącym został Sergiusz Kmiecik. Już po wyborze zadeklarował, Rada pod jego kierownictwem będzie dla wszystkich klubów a radni będą współgospodarzami miejsca.

Piotr Uhle tuż przed głosowaniem miał ocenić postępowanie Jacka Sutryka jak o kupczeniu stanowiskami. Podobną krytykę wypowiadali pozostali radni, „bo nie o taki samorząd walczyliśmy w 2018 roku” a kandydatura zgłoszona przez koncyliacyjnego i powszechnie szanowanego radnego Bohdana Aniszczyka jest „polityczną hucpą”.

Widać związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy tym, co się tutaj dzisiaj dzieje a zasileniem klubu Jacka Sutryka. Widzimy radnego, który zmienia swoje poglądy o 180 stopni w najważniejszych kwestiach, a Rada stała się zwykłą fasadą, za którą zasłania się pan prezydent, kiedy mu to pasuje, mówił Michał Górski.

Szczegółowe pytania o standard pracy otrzymali kandydaci od radnego Roberta Grzechnika, który twierdzi, że Miasto, już od wielu lat nie odpowiada rzetelnie na interpelacje i zapytania w sprawie spółek miejskich. Odpowiedzi interpretuje, bądź odsyła do zarządzających, mówił radny. Jedynie kandydat Sergiusz Kmiecik odpowiedział co zrobi po objęciu stanowiska. Jednocześnie zapewnił, że osobiście nigdy nie spotkał się z problemem odmowy odpowiedzi i zrobi wszystko aby radni mieli pełną informację, jeśli zwrócą się do niego z prośbą o interwencję.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ