Wrocław: rozpoczęła się budowa drogi rowerowej przy ul. Hubskiej

foto pixabay.com

Rozpoczęła się budowa drogi rowerowej przy ulicy Hubskiej. Droga ma prowadzić od skrzyżowania z ul. Glinianą do ul. Kamiennej, wzdłuż fragmentu ul. Bardzkiej do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej. To ważny fragment wrocławskich tras rowerowych, na który czekało wielu rowerzystów.

Trasa rowerowa przy ul. Hubskiej ma mieć 725 metrów, połączy ul. Glinianą z ul. Armii Krajowej. Dodatkowo będzie to wygodne połączenie rowerowe w kierunku Jagodna oraz centrum miasta.

– Ta inwestycja nie zostanie zbudowana kosztem węższej jezdni. Poza ścieżką dla rowerów powstaną przejazdy dla jednośladów. Zostaną wyznaczone też nowe przejścia dla pieszych i poprawimy stan nawierzchni chodników z wykonaniem nasadzeń – wymienia Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji.

– Uzupełniamy brakującą infrastrukturę rowerową po zachodniej stronie ulicy Hubskiej na odcinku od Glinianej do Kamiennej. Jest to jedna z głównych tras rowerowych ze Studium Wrocławia – codziennie podczas popołudniowego i porannego szczytu przejeżdża nią kilkaset osób. Dzięki nowej inwestycji osoby jadące rowerem od centrum w stronę Gaju nie będą musiały przejeżdżać na wysokości ul. Glinianej na drugą stronę i tam kontynuować jazdy dwukierunkową trasą. Zamiast tego będą mogły jechać po zachodniej stronie na wprost w kierunku Armii Krajowej. To skróci czas, który do tej pory traciliśmy na sygnalizacji świetlnej – podkreśla Ula Jagielnicka, Zespół ds. Mobilności Aktywnej.

źródło: wroclw.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ