Fakty RMF FM: Bodnar: Nie wykluczam wejścia do polityki

“Nie wykluczam, ale to jest jeszcze za wcześnie, żeby na to odpowiedzieć” – tak na pytanie o to, czy zamierza wejść do polityki, odpowiedział w Rozmowie w samo południe w RMF FM Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich. “Teraz jest mi potrzebny taki okres zawodowego ustabilizowania i może nie spokoju, ale po prostu takiej swoistej restrukturyzacji, osobistej i zawodowej” – dodał.

Bodnar odniósł się też do zmiany zdania Prawa i Sprawiedliwości, co do wyboru jego zastępcy: „Sam Ryszard Terlecki wskazał wyraźnie, co jest przyczyną zmiany stanowiska. Mianowicie on użył takiego sformułowania w jednym z wywiadów, że mamy nadzieję, że jednym z wiceprzewodniczących RPO, będzie osoba, która ma zbieżne poglądy do naszych. Czyli – jak rozumiem – jest oczekiwanie, że pan prof. Wiącek powoła na zastępcę osobę, która gdzieś zostanie zaaprobowana, czy wskazana być może przez Prawo i Sprawiedliwość” – powiedział.

Jego zdaniem stało się tak dlatego, że już w przyszłym roku Polska obejmie przewodnictwo w OBWE: „Ale myślę, że to, co może być istotne a nie dostrzegalne dla opinii publicznej, to była taka treść rozmowy między sekretarzem stanu Antony Blinkenem i ministrem Rauem, gdzie Stany Zjednoczone wyraziły takie oczekiwanie, że w kontekście przewodnictwa Polski w OBWE będą przyglądały się kwestii stabilności instytucji demokratycznych” – mówił Bodnar.

„Po prostu najzwyczajniej w świecie to może wyglądałoby głupio, gdyby Polska nagle miała promować standardy demokratyczne i przewodzić OBWE w przyszłym roku, a jednocześnie miałaby cały czas zaległy konflikt albo wstawiłaby na urząd rzecznika kogoś w rodzaju komisarza RPO. Także być może, biorąc pod uwagę te różne perspektywy, to zadecydowało, żeby jednak odpuścić i zdecydować się na wybór normalnego rzecznika” – dodał.

Więcej na RMF24.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ