PROF. P. CZARNEK O ATAKACH NA RADIO MARYJA I TV TRWAM: TO RADIO MARYJA URATOWAŁO WOLNOŚĆ MEDIÓW W POLSCE I WOLNOŚĆ POLSKI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ

W latach 90. Radio Maryja było jedynym wolnym medium w Polsce. Gdyby wtedy zostało zlikwidowane, to pewnie wolnych mediów w Polsce już by nie było. Nie bylibyśmy w tym miejscu, gdzie jesteśmy, a walec laicyzacji przejechałby przez nas jak przez Europę Zachodnią. To Radio Maryja uratowało wolność mediów w Polsce i wolność Polski chrześcijańskiej – powiedział minister prof. Przemysław Czarnek.

Stowarzyszenie Watchdog Polska nie ustaje w bezpodstawnych atakach na Radio Maryja i dzieła przy nim powstałe.

– Ataki na Radio Maryja to nic nowego. Od 30 lat to samo. Radio Maryja zawsze było tym medium, które było wolnościowe i ci, którzy wolności nie lubią, wychowali się w atmosferze braku wolności – często są to potomkowie komunistycznych aparatczyków, nieznający pojęcia „wolność” – zawsze będą atakować Radio Maryja, zawsze będą atakować wolne media – zaznaczył minister edukacji i nauki.

Zdaniem prof. Przemysława Czarnka, ataki są coraz bardziej nasilone i obrażające.

– Ataki to nic nowego, tylko coraz bardziej obrażają. Przekraczają wszystkie możliwe granice, zarówno ci z Lewicy i pan Donald Tusk, który kłamie. Również teraz przyjechał z Chorwacji, z wakacji, ale to dla nas nie powinna być nowość. My powinniśmy robić swoje. „Alleluja i do przodu!” – akcentował polityk.

Szef resortu edukacji i nauki podkreślił, że wszystkie środki publiczne, które dostaje Fundacja „Lux Veritatis”, są zgodne z prawem.

– Wszystkie środki publiczne, które dostaje Fundacja „Lux Veritatis”, dostają dzieła stworzone przy Radiu Maryja (choćby Park Pamięci Narodowej w Toruniu), są środkami absolutnie zgodnymi z prawem. Co więcej (w związku z tym, że powstało tak piękne miejsce, upamiętniające wielu Polaków ratujących Żydów, Polaków walczących o niepodległość naszego kraju), będziemy promować wycieczki opłacane z Funduszu Państwowego. Polacy, młodzież i dzieci muszą znać historię Polaków, a takie miejsca, jak Park Pamięci Narodowej świetnie to realizują – ocenił minister.

„To Radio Maryja uratowało wolność mediów w Polsce” – podkreślił prof. Przemysław Czarnek.

– W latach 90. Radio Maryja było jedynym wolnym medium w Polsce. Gdyby wtedy zostało zlikwidowane, to pewnie wolnych mediów w Polsce już by nie było. Nie bylibyśmy w tym miejscu, gdzie jesteśmy, a walec laicyzacji przejechałby przez nas jak przez Europę Zachodnią. To Radio Maryja uratowało wolność mediów w Polsce i wolność Polski chrześcijańskiej – podsumował polityk.

radiomaryja.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ